Kasetony reklamowe to efektowne wizualnie, nowoczesne szyldy. Mają formę podświetlonej od wewnątrz tablicy jedno lub dwustronnej. Na ogół są one kwadratowe lub prostokątne. Umieszcza się na nich logo i nazwę firmy. Z tego powodu kasetony zazwyczaj umieszczane są na elewacjach zewnętrznych. Widoczne są doskonale z daleka, także po zapadnięciu zmroku. Kasetony są produktami odpornymi na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Nie sprawiają też problemów w zakresie utrzymania w czystości.

Kasetony reklamowe podzielić można z uwagi na sposób montażu, rodzaj oświetlenia, materiał wykonania itd. Kasetony bywają podświetlane i niepodświetlane. Te drugie są tańsze, ale mniej efektywne. Pod względem montażu wyróżnia się kasetony montowane na elewacji (zewnętrzne) i umieszczane wewnątrz budynków (wewnętrzne).

Jeszcze inna klasyfikacja kasetonów związania jest z ich specyfiką. Kasetony jednostronne mocowane są do ściany pod kątem prostym lub równolegle do niej. Z kolei kasetony dwustronne z nadrukiem znajdującym się z obu stron, z założenia wystają poza obrys budynku. Zawieszane są one prostopadle do ściany. W ten sposób są świetnie widoczne, zwłaszcza te podświetlane ledowo.

Kasetony reklamowe różnić się mogą też materiałem wykonania. Dużą popularnością cieszą się kasetony dibondowe. To bowiem materiał wytrzymały, który dość łatwo poddaje się obróbce mechanicznej. Płyta ta składa się z kilku warstw aluminium połączonych ze sobą rdzeniem polietylenowym. Kasetony dużych rozmiarów są z kolei często wykonywane z bardziej elastycznego winylu. Te najmniejsze produkowane są niekiedy z pleksi. Ponadto wykorzystywane są lekkie, aluminiowe ramy i lico z pleksi. Ciekawie prezentują się też kasetony drewniane.

Kasetony reklamowe cieszą się dużą popularnością i są chętnie wykorzystywane w szeroko rozumianej reklamie zewnętrznej. Są bowiem proste w montażu, lekkie, efektowne wizualnie i odporne na szkodliwe działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Kasetony reklamowe stanowią skuteczne, a przy tym naprawdę eleganckie banery reklamowe. Od jakiegoś czasu kasetony reklamowe stanowią też coraz częściej formę reklamy wewnętrznej. Widać to doskonale na przykładzie dużych  centrów handlowych czy innego typu obiektów wielkopowierzchniowych. Tym samym kasetony reklamowe stają się bardzo uniwersalnym nośnikiem reklamowym o naprawdę bardzo szerokim zastosowaniu.